23.septembrī pēc rīta rosmes visi skolēni bija enerģijas pilni, lai dotos pārgājienā uz Strazdi. Maršruti tika izvēlēti dažādi; sākot no 7 līdz 10km. Pa ceļam tika aplūkoti augi, koki, vēroti putni. Katram gadalaikam ir savs skaistums, pārgājiens ir tā reize, kad to ieraudzīt visiem kopā. Strazdē pie “Zaļās Saules” visi atkal tikāmies. Pagājuši 20 gadi, kopš mākslinieka V.Titāna veidotais darbs rotā Strazdes pagastu un ir kā atpazīstamības zīme ceļotājiem. Inga Dombrovska, Strazdes BLPC vadītāja, pastāstīja par zīmes tapšanas vēsturi un atbildēja uz skolēnu jautājumiem. Tad skolēni devās uz Strazdes muižu, kur gaidīja silta zupa un augļi, kas pēc garā gājiena garšoja īpaši labi. Vēl bija iespēja iepazīties ar izstādi. Noguruši, bet labā noskaņojumā skolēni devās mājās. “Zaļā Saule”pavadīja vērojot mazos ceļiniekus, , lai tiktos atkal citreiz.